محرمانه خانوادگی

Mahramane Khanevadegi

براي ازدواج بايد چه آمادگي‌هايي داشته باشم؟
براي ازدواج بايد چه آمادگي‌هايي داشته باشم؟
16 آذر 1396
2

اگر مي خواهي براي ازدواج اقدام كني، بايد حواست به اين ۴ آمادگي بيروني يا ظاهري باشد:

۱٫ بین ۲۰ تا ۳۵ سال اقدام كن: فرد قطعا نبايد نوجوان باشد. یعنی بیشتر از ۲۰ سال سن داشته باشد. البته این عدد در شهرستان‌های کوچک و روستاها ممکن است کمی پایین‌تر هم بیاید ولی به طور متوسط، برای دخترها و پسرها، ازدواج زیرِ سن ۲۰ سال، پیشنهاد نمی‌شود.
۲٫ خانه و ماشين مهم نيست، شغل داشته باش (برای پسرها): روانشناسان معتقدند از میان ملاک‌هایی چون داشتنِ منزل، ماشین، شغل، کارت پایان خدمت و … تنها داشتن شغل يا تواناییِ اشتغال به شغل مناسب، کفایت می‌کند.
۳٫ خانه مهم نيست، اما اگر خانه ‌داري، بايد مستقل باشي(برای پسرها): داشتنِ مسکن از شرایط لازم برای اقدام به ازدواج نیست ولی در صورتی که مرد، مسکن دارد باید مستقل از خانواده باشد. به این معنا که داشتنِ مسکنِ وابسته به خانواده، در آمادگی فرد اختلال ایجاد می‌کند.
۴٫ تکلیف سربازی‌ات را مشخص كن (برای پسرها): کافی‌ست یا دوره‌ی سربازی تمام شده باشد یا تکلیفش به روشنی مشخص باشد. یعنی برنامه‌ی سربازی رفتنِ پسر معلوم باشد.

ثبت دیدگاه
خراطین
16 اسفند 1396 | ساعت 13:41
q

واقعا خوب بود ،، من برم بقیه ببینم

سایت جالبی دارید واقعا لینکتونو برای چندتا از دوستام فرستادم بدردشون میخوره ،، ممنون

سید
01 مرداد 1397 | ساعت 23:39
q

با عرض سلام و خسته نباشید،اگه ممکنه در مورد استثناها هم صحبت کنید لطفا،مثلا دانشجوی پزشکی که وقتی درسش تموم بشه کم کم سی دو سه سال داره،نه شغلی،نه سابقه،نه خونه و ماشین توی این شرایط این فرد باید برای ازدواج باید چیکار کنه.

شما هم نظرات خود را با ما درمیان بگذارید :

q